Znak Zodiaku Wodnik ♒

Strona główna » Znaki Zodiaku » Znak Zodiaku Wodnik

 

horoskop wodnik

Znak Zodiaku Wodnik

 

Charakterystyka ogólna

 

Znak Zodiaku Wodnik, czyli jedenasty znak w palecie znaków zodiaku, należy do trygonu powietrza. Ze względu na pozycję Słońca, Wodnik, wraz z Bykiem, Lwem i Skorpionem, należą do Krzyża stałego. Znaki z tej formacji charakteryzują się wytrwałością oraz przywiązaniem do osób i rzeczy.

Wodnikom patronują aż dwie planety: Saturn i Uran. Uran swoich podopiecznym wzmacnia takie cechy jak oryginalność, potrzebę niezależności, tolerancję ale również nowatorstwo. Niestety ma też negatywne oddziaływanie. Są nimi łatwość do wpadania w fanatyzm i ekscentryczność. Druga z planet Saturn, Wodnikom zsyła takie cechy jak wierność w przyjaźni, łatwość w nawiązywaniu kontaktów czy skłonność do filantropii.

 

Negatywy

Wodniki nie lubią poddawać się żadnym konwenansom. Nudzą, a wręcz drażnią go zasady, etykiety czy zwyczaje. Lubi pracować w samotności, a otoczenie jest mu potrzebne tylko po to, by oceniło efekty jego pracy i dało natchnienie do dalszego działania.  Wodniki pozbawione, życzliwego sobie otoczenia, tracą swoje mocne strony i zaczynają działać w sposób nieprzemyślany i chaotyczny. Stają się zazdrosne i zawistne. Wodniki co do zasady są osobami miłymi, życzliwymi i towarzyskimi. O dziwo nie są osobami mającymi dużą liczbę przyjaciół. Potrafią w sposób tylko sobie znany zrażać otoczenie do siebie, niewiele się tym przejmując. Bardzo trudno pracuje się im w zespole z którym mają całkowicie odmienny styl pracy. Nie są w pracy systematyczne, lekko chaotyczne, ale w sytuacji mobilizacji nadrabiają wszystkie zaległości. Wśród Wodników często zdarzają się osoby z pewną dozą niezdarności życiowej. Często nie potrafią poradzić sobie z problemami dnia codziennego.  Często również są niezdecydowane w działaniu, wykazując brak energii i koncentracji. Jeśli chodzi o seks to Wodniki nie należą do najlepszych kochanków/kochanek.

 

Pozytywy

Wodnik to znak z niemałą ilością pozytywnych cech. Ludzkość jest po to by ją zbawić. Nie szczędzi wysiłków, aby ulepszać otaczający go świat. Jest gotów do poświęceń w imię tych idei. Szuka najlepszych zasad postępowania. Jego umysł i głowa jest ciągle aktywna. Niestety większość jego pomysłów pozostaje w sferze utopijnej, jednak zawsze jest coś godnego uwagi i wysiłku, co ma szanse zmienić świat. Dlatego to właśnie one często pozostają prekursorami czy wynalazcami. Wodniki bardzo lubią rozwiązywać zagadki czy łamigłówki. Wodniki w swoich ocenach rzeczywistości cechuje się trafnością i realizmem. Często wodniki nie zabiegają o wysokie stanowiska, jeśli jednak już je zajmują to nie w celu zaspokojenia swojej ambicji, tylko po to by zrealizować postawione przed nim cele. Dla otoczenia Wodniki są wielkoduszne, tolerancyjne i łatwo wybaczają krzywdy wyrządzone im przez innych. Co istotne nie wykorzystują słabości innych osób, często wręcz bronią słabsze osoby. Wszelkie rozgrywki personalne i grupy interesu ich nie interesują. Jeśli jednak zostaną zmuszone do tego by w jakiejś się znaleźć, to sprawdzają się w nich w roli lidera lub vice lidera. W konflikcie rzadko używają siły, raczej skupiają się na sile argumentów. Jeśli już załamią się jakimś niepowodzeniem, to ich wewnętrzna siła powoduje, że bardzo szybko potrafią otrząsnąć się i na nowo przeanalizować zaistniałą sytuację znajdując z niej furtkę wyjścia lub rozwiązanie problemu. Czasami zdarza się, że radość przeradza się u nich w rozpacz, lub odwrotnie.

 

Polecamy również.:

Pani Wodnik

Pan Wodnik

 

Autor.: Redakcja Horoskop Media

Data publikacji.: 2017-11-01

Kategoria.: Znak Zodiaku Wodnik

5/5 (5)

Oceń Stronę

Podziel się z innymi