Znak Zodiaku Strzelec ♐

Strona główna » Znaki Zodiaku » Znak Zodiaku Strzelec

Znak Zodiaku Strzelec

 

Charakterystyka ogólna

Znak Zodiaku Strzelec to odważny, nadgorliwy i śmiały znak z ognistego trygonu. Występuje w nim z Baranem i Lwem. Analizując ten znak pod kątem pozycji Słońca to należy on do Krzyża zmiennego. Planetą jego jest Jowisz, symbolizujący dążenie do wiedzy i potrzebę samodoskonalenia się. Jowisz wpływa na Strzelce dając im mądrość, optymizm oraz szerokie horyzonty. Negatywnymi cechami jakie od Jowisza odziedziczają Strzelce to upór, hipokryzja, podatność na nałogi, zarozumiałość oraz brak obiektywizmu.

 

Negatywy

Ogromna aktywność życiowa Strzelców, często powoduje, że są one ocenia jako jednostki wybitne, ale również jako pozerzy czy lekkoduchy. W sytuacjach niekorzystnych zachowuje się nieco bojaźliwie, za to w sprzyjających, potrafi pokazać swoje wszystkie mocne strony przygniatając nimi osoby w otoczeniu. Strzelce często przez życie przechodzą z łatwością pokonując przeszkody, zyskując tym uznanie swojego otoczenia. Bardzo często powoduje to u nich zachowania mające cechy lekceważenia innych osób. Niestety nie zagrzeją one więcej czasu w jednym miejscu. Jako iż jest to znak potrzebujący być w ciągłym ruchu, poznający nowe osoby i przezywający nowe przygody często zdarza się, że zmiana pracy u nich następuje bardzo często. W swoich działaniach często jest nieostrożny, co czasami powoduje, że zaprzepaszcza swój dotychczasowy dorobek. Strzelce są często szczere i prawdomówne. Nie są hipokrytami i nie mają dyplomatycznych umiejętności w maskowaniu swoich uczuć, przez co często, będąc nietaktownym, zrażają do siebie innych ludzi. Nie warto powierzać im swoich tajemnic, bowiem są bardzo słabi w ich zachowaniu dla siebie. Oszczędność u Strzelców to stan wymuszonej konieczności. Najlepiej żyje się im dniem dzisiejszym nie myśląc zbytnio o przyszłości. Starość u Strzelców nie istnieje, żyje on pełnią życia, aż do jego końca, niestety często skracając je sobie wyniszczając swój organizm.

 

Pozytywy

Z pewnością jest to znak najuczciwszy ze wszystkich znaków zodiaku. Posiadający ogromne pokłady energii życiowej. Przez życie przechodzi z podniesionym czołem. Jest miłośnikiem przyrody i zwierząt. Mimo miłości do zwierząt, ewentualne polowanie na nie, mu nie przeszkadza. Kontakty z naturą i samotność pozwala mu odzyskać siły witalne i psychiczne. W pracy zawodowej osiąga bardzo dobre rezultaty w szybkim czasie. Jest pracowity, wytrwały i ambitny. Dobrą passę w interesach ocenia zasadą „dobremu Pan Bóg sprzyja”. Przyjemność sprawia mu snucie planów, które później stara się realizować. Stan materialny zazwyczaj osiągają ponad przeciętną w danym środowisku, mimo iż to on posiada największy gest. Niepowodzenie to chwilowa przeszkoda, co jest możliwe dzięki temu, że Strzelce są odporniejsze psychicznie od innych znaków. Strzelce lubią poznawać nowych ludzi, czerpią ogromną przyjemność z obcowania z nimi. Unikają osoby ciche i małomówne. Uczy się bardzo szybko. Wnioski wyciąga ze swoich błędów jak również z przemyśleń i obserwacji. Dyskusja i polemika to jego żywioł. Jego celne argumenty i riposty pomagają mu pokonać każdego przeciwnika. Nie znosi ludzkiej niesprawiedliwości, mściwości i wykorzystywania innych ludzi. Jego dewizą to być uczciwym i żyć tak, by nikt przez Ciebie nie płakał.

 

Polecamy również.:

 

Pani Strzelec

Pan Strzelec

 

Autor.: Redakcja Horoskop Media

Data publikacji.: 2017-11-01

Kategoria.: Znak Zodiaku Strzelec

3.75/5 (4)

Oceń Stronę

Podziel się z innymi