Znak Zodiaku Rak ♋

Strona główna » Znaki Zodiaku » Znak Zodiaku Rak
horoskop rak

Znak Zodiaku Rak

 

Charakterystyka ogólna

 

Czwarty znak w palecie przypisany jest Rakowi. Znak Zodiaku Rak to osoba przywiązująca ogromną rolę rodzinie, tradycji i bezpieczeństwu. Należy on do trygonu wodnego, a patrząc na ułożenie Słońca względem jego znaku to wraz z Baranem, Wagą i Koziorożcem należy do krzyża kardynalnego. Rak cechuje się wytrwałością w dążeniu do celu. Jest znakiem, który lubi działać w grupie i nie stara się być jej liderem. Z natury jest łagodny i serdeczny względem innych osób. Często interes grupy przedkłada nad swoje własne korzyści. Rakom patronuje Księżyc, który powoduje, iż Rak to osoba z rozbudowaną wyobraźnią, świetną pamięcią oraz osobistym wdziękiem. Niekorzystne cechy jakie wzmacnia księżyc to przesądność, lenistwo czy nadwrażliwość. Czasami zdarza się, że Raki zachowują się flegmatycznie. Zdarza się to w momentach gdy przesadnie oddadzą się marzeniom o lepszym dla nich świecie.

 

Negatywy

Rak z jego zmiennością charakteru jest niezwykle wrażliwą osobą odbierającą wszelkie bodźcie z otoczenia z dużo większa intensywnością od innych. Na ogół są to osoby łatwo się wzruszające i uległe. Niestety zmienność humoru jest u nich legendarna. Co do osób spod znaku Rak, to można ich kochać lub nienawidzić. Wynika to z tego, że się ich akceptuje za ich charakter, albo nie znosi. Raki ze swej natury obawiają się kłopotów i niebezpieczeństw. Wynika to po części z tego, że jak nikt inny znają swoje słabe strony. Obawiają się najczęściej agresywnej postawy wobec nich ze strony innych ludzi. Rak jeśli nie zgadza się z kimś, to nie wchodzi w spór pozornie przyznając rację. Swoje niezadowolenie nie pokarze na zewnątrz. Będzie je ukrywał i tłamsił w sobie. Rzadko który znak zodiaku może tak łatwo się speszyć lub stracić wiarę we własne siły. Rak ulega bardzo łatwo wpływowi otoczenia. Starając się bronić swojej pozycji, Rak zacznie grać osobę twardą, groźną i nieustępliwą. Są to jednak pozory i jeśli nie uda mi się ta sztuczka, wtedy staje się on ponownie uległy. Jego sposobem obronnym przed krzywdą jest nieufność wobec nieznajomych, przez co dość trudno jest stać się jego przyjacielem. Rak w gronie w którym nie czuje się komfortowo bardzo szybko traci humor, do tego stopnia, że mogą stać się względem innych nieprzyjemne. Nie oznacza to jednak że szybko opuszczą dane grono. Raczej odczekają chwilę, po czym wycofają się z niego Rakiem, powoli tak by nikogo nie urazić. Życie partnerskie z Rakiem jest dość trudne. Oczekuje on od swojego partnera szacunku i opiekuńczości. Szybko się zrazić potrafi do osoby, która okazuje się szorstka i  porywcza. Jeśli ktoś okaże się kimś wulgarnym i agresywnym, może zapomnieć o tym, by Rak został jego przyjacielem. Szczególnie jeśli zachował się agresywnie lub wulgarnie pod jego adresem.

 

Pozytywy

Rak jak mało kto jest empatyczny i tolerancyjny. W jego życiu rodzina i dom jest najważniejsza. Dla rodziny z łatwością gotowy jest poświęcić ambicje zawodowe. Harmonia w związku jest czymś co ceni bardzo wysoko. Swój dom prowadzi należycie i oszczędnie. Z racji jego empatycznej natury bardzo szybko potrafi dostrzec zagrożenie czyhające na niego. Ma świetny radar na osoby mu nieprzyjazne mające w stosunku do nich złe zamiary. Wtedy to szykuje się do odparcia ewentualne agresji. Odparcie agresji nie polega na tym, że ruszy do ataku, bowiem tu bojaźliwość Raków weźmie górę. W takiej sytuacji raczej postara się odeprzeć atak. Raki często bardzo chętnie spędzają wolny czas przy lub na wodzie. Wynika to z tego, że woda jako ich żywioł jest im bliska. Rak to osoba ze świetną pamięcią, dlatego łatwo przychodzi im nauka. Często Raki pochwalić się mogą świetnymi wynikami w nauce z lat szkolnych. Często też zdobywają akademickie tytuły.

 

Polecamy również.:

 

Pani Rak

Pan Rak

 

Autor.: Redakcja Horoskop Media

Data publikacji.: 2017-11-01

Kategoria.: Znak Zodiaku Rak

5/5 (2)

Oceń Stronę

Podziel się z innymi