Znak Zodiaku Panna ♍

Strona główna » Znaki Zodiaku » Znak Zodiaku Panna

horoskop panna

Znak Zodiaku Panna

 

Charakterystyka ogólna

 

Znak Zodiaku Panna szósty znak zodiaku wyróżnia się dokładnością, analizą swoich zachowań oraz praktycznością działania. Panna należy do trygonu ziemskiego, podobnie analizując ten znak pod kątem ułożenia Słońca należy on do Krzyża zmiennego. Ich Planetą jest Merkury, od którego Panna odziedziczyła łatwość w przystosowaniu się do nowych rzeczywistości. Osoby urodzone w tym znaku są pracowite, stałe w swoich poglądach, w życiu zawodowym są systematyczne i skrupulatne. Niestety brakuje im lekkości życiowej i fantazji przez co rzadko podejmują się wyzwań na pozór zwariowanych. Jednocześnie w ich charakterystyce odnaleźć można niebagatelną inteligencję i bardzo rozbudowaną umiejętność wyciągania wniosków, to właśnie dzięki tym cechom mają taką dużą łatwość przystosowawczą do nowego otoczenia. Panny posiadają też talent organizacyjny. Przy niektórych układach planet w trakcie roku, potrafią popaść w krytykanctwo, nadmierną pedantyczność i chęć dominacji w otoczeniu.

 

Negatywy

Panny mają duży opór przez wysuwaniem się na pierwszy plan w otoczeniu, przez co sprawiają wrażenie osób nieśmiałych. Trudno jest u nich dopatrzeć się optymizmu, bowiem do wszystkiego podchodzą z rezerwą i powątpiewaniem. Dzięki takiemu podejściu do życia, dość rzadko się rozczarowywują. Mimo tego, że mają liczne talenty organizacyjne, nie lubią rządzić i dominować w otoczeniu, co wynika z tego że nie mają zdolności przywódczych. Dlatego właśnie często zajmują niższe stanowiska mimo, że ich kwalifikacje są znacznie wyższe. W towarzystwie nie czują się najlepiej, dlatego właśnie inni również mogą stronić od nich. Nie wynika to z tego, że Panny darzą innych jakąś antypatią, tylko zwyczajnie są powściągliwe i mało wylewne co nie każdemu się podoba. W miłości nie ulegają szaleńczym namiętnościom, są bardziej w niej powściągliwe dzięki czemu rzadko robią głupstwa będąc już w związku. Godne uwagi jest to że Panny są bardzo wrażliwe na opinie o nich jaka jest wyrażana przez innych. Słowa krytyki pod ich adresem biorą sobie do serca i będą je pamiętać do końca życia, mimo iż często nie dadzą po sobie tego znać. Ich opinie są często konserwatywne, unikają wszelkich zmian tak w życiu jak i w pracy. Nowości powodują u nich niepewność i obawy przez co często nastawione są do nich negatywnie. Panny w pracy najlepiej czują się w mniejszych zespołach i są gotowe wykonywać spokojną żmudną pracę. Co do działań ryzykownych brak im odwagi. Bardzo dobrze sprawdzają się w małżeństwie, są wierne i opiekuńcze do partnerów i dzieci. Często to jednak Panny idą przez życie samotnie i wtedy  stają się osobami drobiazgowymi i zgorzkniałymi. Bardzo często wtedy lubią się wtrącać w nieswoje interesy i okazywać swoje niezadowolenie.

 

Pozytywy

Panny to najbardziej zorganizowane osoby ze wszystkich znaków zodiaku. Już od dzieciństwa są pilne, systematyczne i ostrożne. Często zachowują się poważniej jak nad swój wiek. Co do nowych pomysłów czy inicjatyw, przed podjęciem decyzji lubią dokładnie się zastanowić. Często zdarza się, że uwielbienie dokładności powoduje, że stają się chorobliwie dokładne. Oprócz porządku, drugą ich mocną stroną jest systematyczność i punktualność. Ponadto Panny często charakteryzują się świetną pamięcią. Mogą dużo czytać i przyswajać ogromne ilości informacji. Tak jak w życiu codzienny, wiedza ta jest uporządkowywana. Jako dzieci widać jak Panny starannie odrabiają lekcje, co często pozostaje im na całe życie. Starają się bowiem nie przestawać zajmować swoim samorozwojem. Łatwość zapamiętywania dużych porcji wiedzy połączona z systematycznością powoduje, że wyprzedzają wynikami swoich rówieśników w szkole, co powoduje, że często pojawia się u nich tendencja do krytykanctwa innych. W pracy żmudne i zawiłe sprawy przy których inni polegli, Panna będzie rozwiązywać z satysfakcją, aż do ich rozwikłania. Przechodząc przez biuro lub halę produkcyjną stanowisko pracy osób spod tego znaku są od razu widoczne. Jest w nich nieskazitelny porządek. Papiery lub narzędzia pracy będą ułożone, wszystko będzie na swoim miejscu.

 

Polecamy również.:

 

Pani Panna

Pan Panna

 

Autor.: Redakcja Horoskop Media

Data publikacji.: 2017-11-01

Kategoria.: Znak Zodiaku Panna

5/5 (2)

Oceń Stronę

Podziel się z innymi