Znak Zodiaku Lew ♌

Strona główna » Znaki Zodiaku » Znak Zodiaku Lew

 

Znak Zodiaku Lew

 

Charakterystyka ogólna

 

Znak Zodiaku Lew należy do trygonu ognistego. Patrząc pod kątem ułożenia Słońca w cyklu rocznym to Lew należy do Krzyża stałego, który osobom urodzonym pod nim zwiększa podatność wystąpienia takich cech jak wytrwałość w dążeniu do realizacji planów oraz gotowości do podejmowania wysiłku celem osiągnięcia wielkich rzeczy. Planetą Lwa jest słońce i to dzięki niemu osoby spod tego znaku charakteryzują się witalnością życiową, indywidualnością, łatwością w wykorzystywaniu swoich talentów i możliwości jakie przynosi im życie. Nie są to jedyne pozytywne cechy jakie można przypisać do tego znaku. Inne które można wymienić to siła woli, właściwa ocena ludzi i zdarzeń dziejących się wokół nich, szlachetność oraz wysoka samoocena. Niestety przy niekorzystnym ułożeniu Słońca względem innych planet pozytywne cechy często przeistaczają się w negatywne. Wtedy to wychodzi z Lwa egoizm, próżność czy narzucanie innym swojego zdania.

 

Negatywy

Lew to osoba często usiłująca podporządkować sobie innych, mająca problem z przystosowaniem się do ogółu. Wynika to często z ich poczucia indywidualizmu. Osoby te często odznaczają się uporem, nieumiejętnością słuchania innych co wynika z poczucia, że Lew zawsze ma rację. Inną cechą Lwa jest jego dążenie do dominacji w „stadzie” oraz teatralne pokazywanie swoich walorów. Czynić to może na różne sposoby. Najczęściej występującymi narzędziami w jego arsenale to gesty, mimika czy odpowiednie ubranie. Często jest to na pokaz, co nie zawsze odzwierciedla faktyczny stan emocjonalny Lwa. W towarzystwie Lew będzie próbował zdominować grupę i stać w jej centrum, lub przynajmniej jeśli jest to niemożliwe, to zabłysnąć czymś interesującym co zainteresuje grupę tak by spojrzała na niego z podziwem. Jeśli jednak się to nie uda, to będzie dążyć do zmiany towarzystwa lub jeśli nie może, to zwyczajnie na imprezie nie będzie się czuć komfortowo. Bardzo istotne dla Lwa są opinie na jego temat. Niezależnie czy opisują go prawidłowo czy tez nie, istotne jest to by go wychwalały. Jeśli Lew ma jakiegoś oponenta, to się nim zbytnio nie przejmuje, o ile nie psuje mu on reputacji lub nie jest w grupie silniejszy od niego. Jeśli jednak przeciwnik psuje mu reputacje, to będzie dążyć do jego wyeliminowania na różne sposoby. Najlepszym jest jego dyskredytacja w otoczeniu. Lew nie jest dyplomatą bowiem cechuje go zbytnia gwałtowność i niecierpliwość w działaniu. W życiu seksualnym Lew potrzebuje fajerwerków co wynika bezpośrednio z jego dużej witalności życiowej. Jest namiętnym kochankiem lecz nie na długo. Jego liczne kontakty erotyczne często służą podtrzymaniu jego pozytywnej opinii o sobie. Lwy, które nie mają wielu okazji do podbojów, stają się niemiłe i zgorzkniałe do innych. Wtedy to, jeśli szefem jest Lew cierpią na tym jego podwładni. W przypadku odmienności zdań, lub w sytuacjach skomplikowanych upierają się przy swoim. Lubią większość spraw upraszczać, no chyba, że to ich wywód ma na celu skomplikowanie jakiejś sprawy. Lew nie należy do grona materialistów, o ile otacza się luksusami na które przecież zasługuje. Słabą stroną Lwa jest to, że nie zna się na ludziach i łatwo jest go zmanipulować. Wynika to z jego łatwowierności względem innych.

 

Pozytywy

Są to osoby, które z dużą łatwością mogą odgrywać widoczna rolę w społeczeństwie na poziomie lokalnym jak i ogólnokrajowym. Ambicja, upór oraz zdolności towarzyskie pozwalają im dominować w otoczeniu. Niemniej ich zachowanie, ujmujące każdego lub zraża każdego co jest wypadkową ich nastroju jaki w danej chwili mają. Do cech pozytywnych Lwa można zaliczyć jeszcze prawdomówność, szczerość i uczciwość. Wiara w ludzi często im nie służy, o czym przekonują się post faktum. Nie należą do osób odważnych, mimo, że się na takich kreują. Są jednak gotowe stanąć w obronie słabszych i pokrzywdzonych. Często jeśli mają okazję wykazują duże zdolności organizatorskie. Kobiety spod znaku Lwa oczekują od swojego małżonka by zajmował on eksponowaną pozycje w  towarzystwie w jakim się obracają, tak by mogły one uczestniczyć w różnych prestiżowych wydarzeniach. Nieśli się mu to nie uda, same szukają możliwości bywania w takim towarzystwie. Pan Lew jest najczęściej szlachetny i lojalny. Stroni o niewierności.

 

Polecamy również.:

 

Pani Lew

Pan Lew

 

Autor.: Redakcja Horoskop Media

Data publikacji.: 2017-11-01

Kategoria.: Znak Zodiaku Lew

5/5 (2)

Oceń Stronę

Podziel się z innymi