Znak Zodiaku Koziorożec ♑

Strona główna » Znaki Zodiaku » Znak Zodiaku Koziorożec 

horoskop koziorożec

 

Znak Zodiaku Koziorożec

 

Charakterystyka ogólna

Znak Zodiaku Koziorożce to z pewnością najlepiej zorganizowany i konserwatywny znak zodiaku w całej palecie znaków. Należy do trygonu ziemi. Patrząc na ten znak zodiaku pod kątem Słońca to należy on do Krzyża Kardynalnego. Jego planetom jest Saturn, który uważany jest za planetę podobną do ziemi. Koziorożce, będące pod wpływem Saturna uważane są za osoby apatyczne, z natury powolne, ale z nieco nerwowym usposobieniem.

 

Negatywy

Koziorożec mimo iż ma bogate życie wewnętrzne, które odgrywa u niego ogromną rolę, to nie potrafi lub nie chce się uzewnętrzniać przed innymi. Powoduje to, że bardzo trudno jest mu nawiązać kontakty z otoczeniem.  Taka postawa może wynikać z ich wewnętrznych oporów takich jak obawy przed ośmieszeniem czy jakiegoś kompleksu. W rzeczywistości Koziorożce chciałyby być bardziej towarzyskie i mieć większe grono przyjaciół. W obiegowej opinii, co wynika z ludzkiej obserwacji, istnieje przekonanie, że osoby z tego znaku są bardzo uparte, mało obrotne, sztywne, nie potrafią zabiegać o swoje sprawy oraz nie potrafią „przymilać się” celem załatwienia sobie jakiejś korzyści. Swoje słabostki starannie ukrywa przed swoim  otoczeniem, udając dużą pewność siebie. Koziorożce jako przyjaciele są bardzo lojalne, uczynne i bardzo poważnie traktują swoje obowiązki zarówno rodzinne jak i zawodowe. Niestety mają częsty problem z oddzieleniem życia prywatnego od zawodowego co często kończy się licznymi kłopotami rodzinnymi. Jeśli w ich wyniku dochodzi do rozwodu to nowa dla nich sytuacja potęguję w nich uczucie skrytości i nieufności do ludzi. Z racji iż Koziorożca znakiem jest Saturn, to jego negatywny wpływ uzewnętrznia się w tym, że pojawiają się często u niego cechu charakteru takie jak egocentryzm, pesymizm, brak życiowej energii,  małomówność, a w pracy dyktowaniem innym co mają robić czy lekceważeniem innych. Takie podejście do życia często kończy się rozwodem lub odejściem z pracy.

 

Pozytywy

Koziorożce cechuje bardzo często duża ambicja oraz zdolność do dostosowania się niemal do każdej sytuacji życiowej. Ciekawy jest ich sposób dążenia do postawionego sobie celu. Polega on na powolnym, ale stanowczym dochodzeniu do niego. Nie liczą na szczęśliwy los z nieba. Wiedzą, że wytrwałością oraz ciężką pracą osiągną to co sobie zaplanowały. Ich ścieżki kariery, bardzo często powiązane są z ich nabytymi kwalifikacjami. Niestety realizując swój plan zawodowy, bardzo często wkładają w niego zbyt dużo wysiłku kosztem swojej rodziny. Nieco odpuszczają moment przed osiągnieciem tego co sobie postanowiły. Wtedy to ponownie w polu ich zainteresowań gości rodzina. Niestety nie na długo. Szybko bowiem okazuje się, że jest coś jeszcze do zrobienia lub zdobycia w życiu zawodowym. Warto wspomnieć, że nawet podczas najtrudniejszych przedsięwzięć wykazują spokój, opanowanie, koncentrację i dużą wnikliwość. Mimo, iż same nie lubią się uzewnętrzniać, to bardzo uważnie obserwują swoje otoczenie, wyciągając odpowiednie wnioski dla siebie.

 

Autor.: Redakcja Horoskop Media

Data publikacji.: 2017-11-01

Kategoria.: Znak Zodiaku Koziorożec

5/5 (3)

Oceń Stronę

Podziel się z innymi