Znak Zodiaku Byk ♉

Strona główna » Znaki Zodiaku » Znak Zodiaku Byk ♉

horoskop byk

Znak Zodiaku Byk

 

Charakterystyka ogólna

Znak Zodiaku Byk wraz z Panną i Koziorożcem należą do trygonu ziemskiego symbolizującego rozum i materializm. Właśnie dlatego osoby spod znaku Byka potrafią bardzo dobrze zadbać o swój dobrobyt. Mają też zdolność do ciągłego pomnażania swojego dobytku. Byki do życia podchodzą bardzo racjonalnie. Mają jasno wytyczony plan, który konsekwentnie starają się realizować. Cechy charakteryzujące Byki to m.in. ambicja i pracowitość. W uczuciach są bardzo stałe. To samo tyczy się ich poglądów – rzadko zmieniają zdanie, trudno przekonać je do zmiany myślenia. Swoje sądy opierają o odkrycia naukowe. Są dość konserwatywne. Nie dają wiary zabobonom i siłom nadprzyrodzonym. Byki przywiązują się do osób i rzeczy materialnych. Ich opiekunką jest Wenus – planeta miłości, która niezwykle silnie wpływa na ich aparycję. Potęguje ona wdzięk i urodę Byka, który w łatwy sposób zyskuje sympatię otoczenia.

 

Negatywy

Na pierwszy rzut oka Byki są dość spokojne i powolne. Jednak gdy coś go bardzo zdenerwuje, potrafi rzucić się do ataku i być wręcz nieobliczalnym. Wytrącony w równowagi może przez długi czas rozpamiętywać i być rozgniewanym. Byki lubią się sprzeczać i akcentować swoje odmienne zdanie. Często cierpią na tym ich relacje rodzinne, bo właśnie z rodziną najczęściej ryzykuje spory i kłótnie. Ludzi wokół najbardziej irytuje upór Byka. Przyjaźń z Bykiem również nie należy do najłatwiejszych. Bardzo często zdarza się, że nawiązuje on relacje z innymi czysto interesownie. Jeśli ktoś chce się do niego zbytnio zbliżyć, staje się podejrzliwy. Trudno jest mu poznać się na ludziach, dlatego bardzo starannie dobiera znajomych. Nie oznacza to jednak, że nie spotykają go z tego powodu rozczarowania. Zdecydowanie nie można nazwać go altruistą. Byki z reguły są mniejszymi bądź większymi egoistami w różnych sferach życia. Mimo wszystko Byk jest nastawiony do życia raczej pokojowo. Wojny i wojenki są dla niego koniecznością. Jeśli czuje, że ma przewagę, atakuje przeciwnika otwarcie. Z kolei jeżeli jest słabszy od nieprzyjaciela, swoje działania skrupulatnie planuje i rozkłada w czasie. Byki są materialistami. Uwielbiają posiadać i zrobią wiele, by osiągnąć to, co sobie upatrzyły. Nie interesuje go jednak rywalizacja. Unika walki, która nie przyniesie mu żadnych korzyści. Byk chce osiągnąć jak najwięcej, ale też czuć się bezpiecznie i nie ryzykować w żaden sposób. Takie spojrzenie na świat jest jednak często podyktowane chęcią zapewnienia sobie i najbliższym jak najlepszego bytu na teraz i potem. Z życia chce brać to co najlepsze i najprzyjemniejsze.

 

Pozytywy

Byki na ogół są cierpliwe i łagodne. Wśród pozytywnych cech można odnaleźć też siłę i odwagę, które z kolei wpływają na poczucie wartości Byka. W idealnym świecie wymyślonym przez Byka wszyscy żyją w przyjaźni, a wokół panuje zrozumienie i pełna harmonia. Nie ma tu wojen i rywalizacji. Byki, trudniej niż inni, dają się wyprowadzić z równowagi. Maksymą Byka jest łączenie tego co przyjemne z pożytecznym. Umie się bawić i korzystać z życia, jednocześnie osiągając zamierzone cele. W dążeniu do sukcesu nie spieszy się. Dokładnie analizuje każde swoje działanie. Stara się prowadzić wszystkie swoje sprawy spokojnie i z rozwagą. Byki niejednokrotnie zajmują wysokie stanowiska. Jest to możliwe dzięki wrodzonej pewności siebie, którą wzbudza respekt i poszanowanie. Dodać do tego można jeszcze życiowy pragmatyzm, stanowczość i realizm. Byk to urodzony esteta. Ma wyczucie stylu i dobry gust. Często osoby spod tego znaku mogą pochwalić się artystycznymi umiejętnościami.

 

Polecamy również.:

 

Pani Byk

Pan Byk

 

Autor.: Redakcja Horoskop Media

Data publikacji.: 2017-11-01

Kategoria.: Znak Zodiaku Byk

5/5 (3)

Oceń Stronę

Podziel się z innymi