Znak Zodiaku Bliźnięta ♊

Strona główna » Znaki Zodiaku » Znak Zodiaku Bliźnięta 

Znak Zodiaku Bliźnięta

 

Charakterystyka ogólna

 

Znak Zodiaku Bliźnięta należy do trygonu powietrza. Znaki do niego należące charakteryzują się komunikatywnością i elokwencją, która wynika z inteligencji, którą mogą się pochwalić. Lubią przebywać w ruchu. Wszystko z czym się spotykają szybko ich nudzi, przez co zaczynają szukać kolejnych doznań lub nowinek. Ze względu na położenie Słońca względem Bliźniąt, należą one do krzyża zmiennego. Osoby urodzone w tym krzyżu również cechuje pogoń na czymś nowym. Mowa tu o nowych ideach, znajomościach czy przeżyciach. Bliźnięta cieszą się opieką planety Merkury, która to wywiera na nie wpływ zarówno pozytywny jak i negatywny. Pozytywnym wpływem tej planety jest to, że ludzie będący pod jego opieką posiadają rozwinięty intelekt, spryt życiowy oraz umiejętność logicznego myślenia. Niestety są tez negatywy. Do nich zaliczyć można krytykanctwo, rozwiązłość, nerwowość czy gadulstwo.

 

Negatywy

Bliźnięta ze względu na ich wrodzony intelekt, potrafią sprawić wrażenie osoby wszechwidzącej, niemal chodzącej encyklopedii. W tematach, o których inni nie mają większej wiedzy, potrafią mówić w taki sposób, że sprawiają wrażenie ekspertów w tej dziedzinie. Nie należą do osób stałych w poglądach. Bardzo szybko, bez zbędnej analizy wyrabiają sobie pogląd rzeczy, który może być całkowicie odmienny od tego który mieli dotychczas. Wynika to z ich pogoni za zmiennością. Często zajmują się kilkoma sprawami na raz, co wpływa na to iż nie są one zrobione zbyt dokładnie. Ponadto podzielność uwagi nie jest ich najmocniejszą stroną. Bliźnięta to ludzie mocno uniwersalni, znający się na wielu dziedzinach powierzchownie. W żadnej często nie będąc prawdziwymi specjalistami. Potrafią jednak skąpymi informacjami żonglować tak sprytnie, że mało kto jest wstanie odkryć ich niewiedzę.  Działają szybko, błyskotliwie jednak mało precyzyjnie.  Jeśli są osobami wykształconymi, to unikają osób niewykształconych i niekomunikatywnych. Jeśli jednak z nimi przebywają to głównie dla poprawy swojego ego. Chcą mieć przed kim błysnąć. Rak przywiązuje ogromną wagę do opinii na jego temat. Wkłada on dużo wysiłku w to, by była ona o nim jak najlepsza. Dużą frajdę sprawia Rakowi uczestnictwo w dyskusjach. Nie jest dla niego najważniejszy jej wynik. Najistotniejsze jest to, by otoczenie – dyskutanci lub interlokutorzy docenili jego elokwencję i wiedzę. Tym bardziej że jest specjalistą w każdej dziedzinie. Bliźnięta znane są z tego że słuchają rad, a najgorsze co można im zrobić to poddać je krytyce. Są niemal jak kot, chcący chodzić swoimi drogami przez życie co często powoduje pojawienia się sporo kłopotów w ich życiu. Bliźnięta mają dużą łatwość wydawania pieniędzy, które nie przychodzą im łatwo. Utrzymanie porządku też nie leży w ich priorytetach życiowych. Nie zawsze bywają szczerzy w swoim zachowaniu. Często myślą jedno, mówią drugie.

 

Pozytywy

Bliźnięta to praktyczni intelektualiści. Popierają  poglądy i angażują się w działania, które mogą przynieść im korzyść. Nie są stali w opiniach. Jeśli uznają, że się mylą, to zmieniają zdanie. Bliźnięta bystrość umysłu zachowują najczęściej do później starości. Mają wszechstronne zainteresowania. Do życia podchodzi bardzo pragmatycznie. Bliźnięta mają dużą łatwość w nawiązywaniu kontaktów i adaptacji do nowych sytuacji, w jakich przyszło im się znaleźć. W towarzystwie jest lubiany i zapraszany na liczne spotkania. Bardzo rzadko staną się fanatycznym wyznawcą jakiejś ideologii. Przeraża ich stagnacja życiowa i monotonia. W alkowie motywem ich napędzającym jest bardziej ciekawość niż czysty popęd erotyczny. Oczywiście potrafią być bardzo namiętne, jednak brak im jest wytrwałości. Bardzo rzadko zdarza się, żeby ulegli słabości i zdradzili swojego partnera / partnerki.

 

Polecamy również.:

Pani Bliźniak

Pan Bliźniak

Autor.: Redakcja Horoskop Media

Data publikacji.: 2017-11-01

Kategoria.: Znak Zodiaku Bliźnięta

5/5 (2)

Oceń Stronę

Podziel się z innymi