Znak Zodiaku Baran ♈

Strona główna » Znaki Zodiaku » Znak Zodiaku Baran ♈

horoskop-baran

Znak Zodiaku Baran

 

Charakterystyka ogólna

 

Znak Zodiaku Baran rozpoczyna cały horoskop. Patronuje mu planeta Mars, która jest symbolem walk, wojen i rywalizacji. Ciągłe starcia i batalie, nagłe wybuchy niezadowolenia, nieopisany upór i zacięcie – to idealnie opisuje charakter typowego Barana. W przeciwieństwie do osób spod znaku Skorpiona, Barany nie poświęcają czasu na przygotowywanie precyzyjnych planów i strategii wojennych. Zazwyczaj ich zachowanie jest całkowicie spontaniczne i podyktowane chwilą. Barany improwizują, uderzają w przeciwnika z zaskoczenia, nierzadko bez zastanowienia – co nie zawsze kończy się dla nich dobrze.

 

Oprócz zwiastującego wojny Mara wpływ na postawę Barana ma także trygon astrologiczny. Baran, wraz z Lwem i Strzelcem, należą do trygonu ognistego. Daje to osobom spod tych znaków ogromną życiową siłę. Są pewni siebie i śmiało idą do przodu. Nie lubią podporządkowywać się innym. Mają własne zdanie. Są indywidualistami. Nie lubią, gdy się im rozkazuje.

 

Negatywy

Barany nie są dobrymi przywódcami. To jednak nie zniechęca ich do prób komenderowania innymi. Niestety nie potrafią współpracować w grupie. Nie są też obdarzone zdolnościami dyplomatycznymi. Gafy, obrazy i niewłaściwe zachowanie są u nich na porządku dziennym. Dla Barana wszystko musi być proste i klarowne. Nie znosi niejasnych sytuacji i niedomówień. Baran jest niespokojny, czego odzwierciedleniem często jest jego ścieżka kariery. Nim na dobre ustabilizuje się jego pozycja w pracy, on już myśli o zmianach. Niestabilność nierzadko wpędza Barana w kłopoty. Często przecenia on swoje siły i popełnia błędy. Na ogół jednak udaje mu się wyjść z opresji obronną ręką, co zawdzięcza chytrości i… łutowi szczęścia. Podejmując ryzyko nierzadko udaje mu się wiele w życiu osiągnąć. Niepowodzenia pogłębiają jego frustrację i rozdrażnienie. Paradoksalnie wiele wad Barana odczytywanych jest przez innych jako zalety. Dzieje się tak między innymi w przypadku spontanicznych zachowań i błyskawicznego podejmowania decyzji. Mało kto jednak wie, że taka postawa Barana wynika z jego wrodzonej niecierpliwości. Nieraz działa on bez przygotowania, analizując sytuację dopiero po fakcie. Umiejętności przywódcze, o których była już mowa, a które nie są najmocniejszą stroną urodzonych pod znakiem Barana, przez otoczenie odbierane są jako jedna z jego największych cnót. Szorstkość, gwałtowność i upór często postrzegane są jako oznaki silnego charakteru i synonimy nieugiętego wodza ludu.

 

Pozytywy

Pomimo wielu negatywów, Barany posiadają również wiele cennych cnót. O Baranie na pewno można powiedzieć, że jest uczciwy, szlachetny i gotów do pomocy innym. Z natury nie kłamie. Stara się być uczciwy i sprawiedliwy. Nieustannie dąży do akceptacji społecznej i osiągnięcia jak najlepszej pozycji w grupie. Ambicji mu nie brakuje. Choć z natury Barany są dość niecierpliwe, do obranego celu dążą konsekwentnie, z pełną zawziętością. Wierzy w siebie i swoje umiejętności. Mało kto jest tak obowiązkowy jak Baran. Jako że jest indywidualistą, znacznie więcej jest w stanie osiągnąć samodzielnie. Praca w grupach nie jest jego mocną stroną. Pracuje wg własnego rytmu, stosując tylko jemu znane metody. Jeśli na drodze napotka przeszkodę, nie cofa się. W zwalczaniu przeciwności losu pomaga mu jego wojownicza natura i władcze usposobienie. Gdy już uda mu się osiągnąć, to co sobie zamierzył, Baran staje się pogodny, łagodny i otwarty na ludzi. Choć często zdarza mu się być nieprzyjemnym wobec innych, zachowuje się szorstko i opryskliwie, w głębi serca bardzo pragnie towarzystwa. Baran raczej nie jest domatorem, jednak rodzina to dla niego jedna z najważniejszych wartości. Dlatego o swoich bliskich dba i zawsze stawia ich a pierwszym miejscu. Tym, którzy rozumieją jego naturę i akceptują go mimo wad, Baran odwdzięcza się serdecznością i przywiązaniem.

 

Polecamy również.:

Pani Baran

Pan Baran

 

Autor.: Redakcja Horoskop Media

Data publikacji.: 2017-11-01

Kategoria.: Znak Zodiaku Baran

 

5/5 (2)

Oceń Stronę

Podziel się z innymi